KYOCERA AVX LP0402N5200ANTR
Electromechanical Filter 5200MHz Freq. 2000MHz to 4000MHz 50Ohm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX LP0402N5200ANTR.
IHS
Datasheet4 pages10 years ago
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-0.34%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Introduction Date2007-10-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX LP0402N5200ANTR provided by its distributors.
Low Pass Filter, 1 Section(s) Min, 1 Section(s) Max, 5200MHz, 4 Pin(s)
0.5dB 150MHz 0402 1mm*580¦Ìm*400¦Ìm
Signal Conditioning Low Pass Filter 5200 MHz
RF FILTER LOW PASS 5.2GHZ 0402