KYOCERA AVX LMXN1915M100CTAS
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 10A 31mOhm DCR T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX LMXN1915M100CTAS.
Newark
Datasheet4 pages4 years ago
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet4 pages13 years ago
Factory Futures
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor Power Unshielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.3A 0.031Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik74458010
POWER-CHOKE WE-PD 4 | FIXED IND 10UH 4.3A 31 MOHM SMD
Ind Power Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 5.3A T/R
FIXED IND 10UH 7.5A 30 MOHM SMD / 10 µH Unshielded Molded Inductor 7.5 A 30mOhm Max Nonstandard
TAIYO YUDENNS12565T100MNV
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 4.75A 0.02388Ohm DCR Automotive T/R
TAIYO YUDENNS10155T100MNV
Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 4.4A Embossed T/R
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX LMXN1915M100CTAS provided by its distributors.
Surface Mount Power Inductor, Lmxn Series, 10 H, 20%, Unshielded, 0.031 Ohm Rohs Compliant: Yes
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 7360
FIXED IND 10UH 31 MOHM SMD / 10 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 31mOhm Max Nonstandard