KYOCERA AVX KAM21KR71C474KU
Cap Ceramic 0.47uF 16V X7R 10% Pad SMD 0805 125C T/R Automotive AEC-Q200
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX KAM21KR71C474KU.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
-0.56%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2022-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX KAM21KR71C474KU provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 0805
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0805