KYOCERA AVX AR211C102K4RTR2
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, 2012
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX AR211C102K4RTR2.
IHS
Datasheet5 pages10 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount, 2010