KYOCERA AVX AR211A471J4R
Cap Ceramic 470pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125°C Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX AR211A471J4R.
IHS
Datasheet9 pages4 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
Download KYOCERA AVX AR211A471J4R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2007-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC317C471J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 470pF C0G 5% LS=5.08mm
Yageo GroupC315C471J1G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 470pF C0G 5% LS=2.54mm
Yageo GroupC315C471J2G5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 470pF C0G 5% LS=2.54mm
卤5% 100V 470pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 470pF 100Vdc C0G 5%
KYOCERA AVXSR151A471JAA
Cap Ceramic 470pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C Bulk
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX AR211A471J4R provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.00047uF, Through Hole Mount
470pF ¡À5% C0G(NP0) 100V 5.08mm*3.18mm*5.86mm
Skycaps/Bulk Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx AR211A471J4R
CAPACITOR RADIAL MCLC AR21 470PF 100V