KYOCERA AVX 1206GA820JAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 2000V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 8.2e-05uF, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 1206GA820JAT2A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2016-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 1206GA820JAT2A provided by its distributors.
82PF 2KV 5% 1206