KYOCERA AVX 12067C471KAT2A
1206 470 pF 500 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 12067C471KAT2A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Upverter
Farnell
Future Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-55.57%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 12067C471KAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC1206C471KBRACTU
Cap Ceramic 470pF 630V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Automotive Medical T/R
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 470pF 10% X7R 500V 1206 Blister T/R
Samsung Electro-MechanicsCL31B471KGFNNNE
500V 470pF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1206C471KCRACTU
Cap Ceramic 470pF 500V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Low ESR Medical T/R
KYOCERA AVX1206CC471KAT1A
1206 470 pF 600/630 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 470 Pf, - 10%, X7r, 1 Kv, 1206 [3216 Metric]
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 12067C471KAT2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 470pF 500V X7R 10% SMD 1206 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 500V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00047uF, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) ceramic capacitor 500V 470pF ±10% X7R