KYOCERA AVX 12066C106KAT2A
1206 6.3 V 10 uF ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 12066C106KAT2A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Newark
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.53%