KYOCERA AVX 0805YC223JAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.022uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0805YC223JAT2A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Upverter
Newark
Inventory History
3 month trend:
-1.79%