KYOCERA AVX 08051C202KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.002uF, Surface Mount, 0805
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 08051C202KAT2A.
Official Datasheet14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+130%