KYOCERA AVX 06035U1R3BAT2A
U 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.060Lx0.030W 1.52mmx0.76mm C0G NP0 ±0.1pF 1.3pF
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06035U1R3BAT2A.
IHS
Datasheet6 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-0.05%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06035U1R3BAT2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Download
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Related Parts
Cap Ceramic 1.3pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0603 125C T/R
50V 1.3pF NP0 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C139C5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.3pF 0603 C0G 0.25pF
0402 50 V 1.3 pF ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1.3pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 1.3pF NP0 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06035U1R3BAT2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 1.3pF 50V C0G 0.1pF SMD 0603 125°C T/R
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 7.69% +Tol, 7.69% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.3e-06uF, Surface Mount, 0603