KYOCERA AVX 06035F272K4T2A
0603 2700 pF 50 V ±10 % Tolerance X8R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetKAM15AR81H272KT04K
3d
Abacus Technologies06035F272K4T2A26,730
19h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06035F272K4T2A.
IHS
Datasheet5 pages4 years ago
Future Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06035F272K4T2A provided by its distributors.
0603 2700PF 50V 10% X8R