KYOCERA AVX 06033C103K4T2A
0603 10 nF 25 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06033C103K4T2A.
IHS
Datasheet5 pages3 years ago
Upverter
Future Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
-5.28%
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06033C103K4T2A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2004-10-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 0.01uF 10% X7R 25V 0603 Paper T/R
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603 / 10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Yageo GroupC0603C103K3RACTU
50V 10nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KB8NNNC
Samsung Electro-MechanicsCL10B103KC8NNNC
100V 10nF X7R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06033C103K4T2A provided by its distributors.
Cap Ceramic 0.01uF 25V X7R 10% Pad SMD 0603 125¡ãC Automotive T/R
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ceramic capacitor 25V 10000pF ±10% X7R
CAP CER 10000PF 25V 10% X7R 0603