KYOCERA AVX 06031C472JAT9A
Cap MLCC SMD 0603 100V X7R 4700pF ±5% Commercial Ti/Sn Plated
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Avnet06031C472JAT9A012500
3h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 06031C472JAT9A.
IHS
Datasheet4 pages12 years ago
CAD Models
Download KYOCERA AVX 06031C472JAT9A symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 06031C472JAT9A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0603