KYOCERA AVX 0402ZC683KAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V .068uF X7R 0402 10% Tol
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KYOCERA AVX 0402ZC683KAT4A.
IHS
Datasheet4 pages3 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of KYOCERA AVX 0402ZC683KAT4A provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.068uF, Surface Mount, 0402
T101 Commercial/Tape/Reel, 13 Inch Paper Tape Rohs Compliant: Yes |Kyocera Avx 0402ZC683KAT4A
0402 68NF 10V 10% X7R