Kycon SMPX-20LCC-P
Conn PLCC Socket SKT 20 POS 1.27mm Solder ST SMD Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Kycon SMPX-20LCC-P.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-54.47%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2009-08-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Kycon SMPX-20LCC-P provided by its distributors.