KOA Speer WU732B15TTD16L0F
Res 0612 0.016 Ohm 1% 1.5W ±75ppm/C Wide Terminal SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WU732B15TTD16L0F.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Inventory History
3 month trend:
+59.63%
CAD Models
Download KOA Speer WU732B15TTD16L0F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WU732B15TTD16L0F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1.5W, 0.016ohm, 0.155V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0612
16m¦¸ ¡À1% 1.5W ¡À75ppm/¡æ 0612 1.6mm*3.2mm*700¦Ìm
RESISTOR WIDE TERMINAL THICKFILM
0612 WIDE CHIP 0.016R ±1% 1.5W