KOA Speer WK73S3A3TTE1R50F
Res Thick Film 1225 1.5 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73S3A3TTE1R50F.
3 month trend:
-0.15%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-16
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73S3A3TTE1R50F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 3W, 1.5ohm, 2.1213V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1225
WIDE ELECTRODE FC 1225 1% 3W!