KOA Speer WK73S3A3TTE1R00F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 3W, 1ohm, 1.7321V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1225
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73S3A3TTE1R00F.
IHS
Datasheet2 pages3 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-2.81%
CAD Models
Download KOA Speer WK73S3A3TTE1R00F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-01-16
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 11 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73S3A3TTE1R00F provided by its distributors.
High Power Wide Terminal Flat Chip Resistor Automotive AEC-Q200
Res, 1R, 1%, 3W, 1225 Rohs Compliant: Yes |Koa WK73S3A3TTE1R00F
1¦¸ ¡À1% 3W ¡À100ppm/¡æ 1225,3263 3.1mm*6.3mm*600¦Ìm