KOA Speer WK73R2BTTD3831D
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 3830ohm, 200V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R2BTTD3831D.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
KOA Speer SCT
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2014-08-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R2BTTD3831D provided by its distributors.
RES 3.83K OHM 0.5% 1W 1206
wide terminal type flat chip resistors, 0612, RoHS
KOA Speer SCT
WIDE ELEC 0612 0.5% 3.83K