KOA Speer WK73R1JTTD9091F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 9090ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0306
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R1JTTD9091F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
KOA Speer SCT
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R1JTTD9091F provided by its distributors.
RES 9.09K OHM 1% 1/2W 0603
wide terminal type flat chip resistors, 0306, RoHS
KOA Speer SCT
WIDE ELEC 0306 1% 0.5W 9.09K