KOA Speer WK73R1JTTD5492F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 54900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0306
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R1JTTD5492F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
KOA Speer SCT
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R1JTTD5492F provided by its distributors.
RES 54.9K OHM 1% 1/2W 0603
wide terminal type flat chip resistors, 0306, RoHS
KOA Speer SCT
WIDE ELEC 0306 1% 0.5W 54.9K