KOA Speer WK73R1JTTD244J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 240000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0306
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R1JTTD244J.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
CAD Models
Download KOA Speer WK73R1JTTD244J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R1JTTD244J provided by its distributors.
RES 240K OHM 5% 1/2W 0603
WIDE ELEC 0306 5% 0.5W 240K