KOA Speer WK73R1JTTD120J
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 12ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0306
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R1JTTD120J.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
CAD Models
Download KOA Speer WK73R1JTTD120J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R1JTTD120J provided by its distributors.
RES 12 OHM 5% 1/2W 0603
WIDE ELEC 0306 5% 0.5W 12R