KOA Speer WK73R1JTTD1021F
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 1020ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0306
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer WK73R1JTTD1021F.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2018-08-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer WK73R1JTTD1021F provided by its distributors.
RES 1.02K OHM 1% 1/2W 0603
wide terminal type flat chip resistors, 0306, RoHS
KOA Speer SCT
WIDE ELEC 0306 1% 0.5W 1.02K