KOA Speer RN73H1JTTD2673B25
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 267000ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD2673B25.
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-01-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicERA-3AEB2673V
Res Thin Film 0603 267K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603BRD07267KL
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 267kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCPF0603B267KE1
Res Thin Film 0603 267K Ohm 0.1% 1/16W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP3-2176090-1
Fixed Resistor, Thin Film, 0.166W, 267000ohm, 100V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Thin Film 0603 267K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD2673B25 provided by its distributors.
RN73H FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 267kOhm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors - SMD 267kOhm,0603,0.1%,25 ppm,100mW,75V
267K¦¸ ¡À0.1% 100mW ¡À25ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm