KOA Speer RN73H1JTTD2400F100
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 240ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1JTTD2400F100.
3 month trend:
-12.67%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicERJ3EKF2400V
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC0603FR-07240RL
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJU03F2400V
Res Thick Film 0603 240 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1JTTD2400F100 provided by its distributors.
RN73H 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 240Ohm 0.1W 1/10W
Thin Film Resistors - SMD 240Ohm,0603,1%,10ppm ,100mW,75V
240¦¸ ¡À1% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm