KOA Speer RN73H1ETTP39R7F50
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 39.7ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RN73H1ETTP39R7F50.
IHS
Datasheet2 pages0 years ago
Farnell
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0402 37.4 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 40.2 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0402FR-0739RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 39Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0740R2L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 40.2Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity7-1622826-8
Res Thick Film 0402 43 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RN73H1ETTP39R7F50 provided by its distributors.
62.5mW Metal Film Resistors ±50ppm/℃ ±1% 39.7Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res, 39R7, 1%, 0.063W, 0402 Rohs Compliant: Yes |Koa RN73H1ETTP39R7F50
Thin Film Resistors 39.7Ohm,0402,1%,50pp m,63mW,50V