KOA Speer RK73H2BTTD43R2F
Res Thick Film 1206 43.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2BTTD43R2F.
Garrett
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.57%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2BTTD43R2F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC1206FR-0740R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 40.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0742R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 42.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 41.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 41.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 41.2Ohm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2BTTD43R2F provided by its distributors.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 43.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) 1206 RK73H 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 43.2Ohms ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 1/4watts 43.2ohms 1%
43.2¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm