KOA Speer RK73H1JTTD9090D
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 909ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H1JTTD9090D.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
CAD Models
Download KOA Speer RK73H1JTTD9090D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H1JTTD9090D provided by its distributors.
RES 909 OHM 0.5% 1/8W 0603
FC 0603 0.5% 909R