KOA Speer RK73H1JTTD4992D
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 49900ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H1JTTD4992D.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-2.03%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H1JTTD4992D symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Introduction Date2003-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC0603DR-0749K9L
RC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 49.9kOhm 0.1W 1/10W
PanasonicERJ-PA3D4992V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 49.9kOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERA-3AED4992V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 49,900 OHM
Yageo GroupRT0603DRD0749K9L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 49900ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603DR-0747KL
Res Thick Film 0603 47K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-PA3D4752V
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±100ppm/C 47.5kOhm 0.25W 1/4W
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H1JTTD4992D provided by its distributors.
Res, 49K9, 0.5%, 0.1W, 0603 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H1JTTD4992D
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RK73H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 49.9kOhm ±100ppm/C
49.9K¦¸ ¡À0.5% 100mW ¡À100ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm