KOA Speer RK73G1JTTD51R1F
thick film 0.25%, 0.5%, 1%tolerance, 50ppm/°C chip resistor, 0603, RoHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73G1JTTD51R1F.
IHS
Datasheet2 pages2 years ago
Upverter
KOA Speer SCT
CAD Models
Download KOA Speer RK73G1JTTD51R1F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73G1JTTD51R1F provided by its distributors.
KOA Speer SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 51.1ohm, 75V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES 51.1 OHM 1% 1/10W 0603
FC 0603 1% PPM50 51.1R