Knowles 1812Y0250105MXTE07
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 25V, 2A, 3 Pin(s), Ceramic
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 1812Y0250105MXTE07.
RFMW
Datasheet10 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+250%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Usa
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 1812Y0250105MXTE07 provided by its distributors.
Cap Feed Through 1uF 25VDC X7R 20% Flat 1812 125C
CAP FEEDTHRU 1UF 20% 25V 1812
1812Y0250105MXTE07, KNOWLES
Syfer, MLCC, 1812, 25V, 1.0uF, ±20%, X7R (2R1) - Original, FlexiCap™ Polymer termination, Nickel barrier, Sn Plated Solder (RoHS compliant), 7" Reel
1.0UF 25V 3.0A EMI FILTER