Knowles 1206Y1000103MXTE07
Feed Through Capacitors 1206 100V .01uF 20% X7R 3-TERM C FILTER
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 1206Y1000103MXTE07.
IHS
Datasheet10 pages4 years ago
Component Distributors Inc.
Inventory History
3 month trend:
+60.65%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 1206Y1000103MXTE07 provided by its distributors.
Syfer, 1206, 100V, 10nF, ±20%, X7R (2R1), FlexiCap™ Polymer termination, Nickel barrier, Sn Plated Solder
Feed Through Capacitor, 1 Function(s), 100V, 2A, 3 Pin(s), Ceramic
EMI Chip,X2Y,1206,100Vdc,10nF,20%,X7R
1206Y1000103MXTE07, KNOWLES SYFER
CAP FEEDTHRU 10000PF 100V 1206