Knowles 0603J0503P90BQT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2.56% +Tol, 2.56% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000039uF, Surface Mount,...
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 0603J0503P90BQT.
IHS
Datasheet7 pages13 years ago
CAD Models
Download Knowles 0603J0503P90BQT symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-06-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 0603J0503P90BQT provided by its distributors.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2.56% +Tol, 2.56% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0000039uF, Surface Mount, 0603
CAP CER 3.9PF 50V C0G/NP0 0603