Knowles 0603J0500680JQT
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000068uF, Surface Mount, 0603
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 0603J0500680JQT.
IHS
Datasheet7 pages13 years ago
CAD Models
Download Knowles 0603J0500680JQT symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2009-06-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 0603J0500680JQT provided by its distributors.
CAP CER 68PF 50V C0G/NP0 0603