Knowles 0603J0500103JXR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0603
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Knowles 0603J0500103JXR.
IHS
Datasheet6 pages11 years ago
CAD Models
Download Knowles 0603J0500103JXR symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Symbol
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Knowles 0603J0500103JXR provided by its distributors.
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603