Kingbright L-7104YD-12V
Single Color LED, Yellow, Diffused, T-1, 3mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Kingbright L-7104YD-12V.
IHS
Datasheet5 pages8 years ago
Datasheet3 pages21 years ago
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-1.91%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-03-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Kingbright L-7104YD-12V provided by its distributors.
Kingbright LED, 3mm (T-1), 588 nm, 2.9 (Dia.) x 4.6mm
Kingbright L-7104YD-12V 3mm 12V Yellow LED 11mcd