Yageo Group SSR21NHS-041090
Ind Common Mode Choke 109mH 0.4A 1.8Ohm Bobbin Core 4-Pin Radial Tray
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group SSR21NHS-041090.
TME
Datasheet8 pages2 years ago
Datasheet1 page1 year ago
Datasheet1 page6 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2018-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group SSR21NHS-041090 provided by its distributors.
Avnet Japan
Common Mode Chokes Dual 109000uH 10kHz 0.4A 1.8Ohm DCR Thru-Hole Tray
Common Mode Through-Hole AC Line Filter 109mH 400mA 250VAC
COmmON MODE CHOKE, 109MH, 0.4A; Inductance:109mH; Rated Current:400mA; Product Range:SSR21NHS Series; SVHC:No SVHC (27-Jun-2018)
Common Mode Chokes/Filters 109mH 0.4A 20.9mm
250V 400mA 2 109mH@ 10 kHz 1.8¦¸ , 23mm*23mm*14.5mm
Common Mode Choke, 109Mh, 0.4A; Dc Current Rating:400Ma; Product Range:Ssr21Nhs Series; Inductance:109Mh Rohs Compliant: Yes |Kemet SSR21NHS-041090
RADIAL LEADED COMMON MODE CHOKES;
CMC 109.0MH 0.4A 1.80OHM WIDE IM