Yageo Group R60QI21005000K
Cap Film 0.01uF 1000V PET 10%( 18 X 5 X 11mm) Radial Wound 15mm 105C Automotive Bag
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group R60QI21005000K.
IHS
Datasheet26 pages2 years ago
Farnell
Newark
element14 APAC
TME
Inventory History
3 month trend:
-2.25%
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-11-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
PanasonicECQ-E10103KF
Cap Film 0.01uF 1000V PET 10%( 15.5 X 6 X 11mm) Radial 12.5mm 105C Bulk
PanasonicECQ-E12103KF
Ecqe(F), Met Polyester Film Cap Radial L Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E12103KF
PanasonicECQ-E12103KE
Ecqe, Met Polyester Film Cap Radial Lead Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-E12103KE
Cap Film 0.01uF 1000V PET 10% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 100C Bulk
Yageo GroupR60PF21005030K
Cap Film 0.01uF 630V PET 10% (13 X 4 X 9mm) Radial Wound 10mm 105C Automotive Bag
Cornell DubilierDME10S1K-F
Cap Film 0.01uF 1000V PET 10% (15.5 X 6 X 11mm) Radial 12.5mm 125C
Descriptions
Descriptions of Yageo Group R60QI21005000K provided by its distributors.
Radial FILM CAPACITOR R60 250V 10000pF ±10% 0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 1000V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
CAP, 0.01µF, 1 KV, 10%, PET, RADIAL; Capacitance: 10000pF; Voltage Rating: 1kV; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: R60 Series; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor T