Yageo Group MMK5473J100J01L16.5TR18
Cap Film 0.047uF 100V PET 5% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C T/R
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetMMK5473J100J01L16.5TR1807500
4d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK5473J100J01L16.5TR18.
IHS
Datasheet1 page9 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR82EC2470DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC2470AA60J
Film Capacitor, 0.047 uF, 63 V, 100 V, ± 5%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Film 0.047uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Yageo GroupR82EC2470Z360J
Cap Film 0.047uF 100V PET 5% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQV1473JM
Film Capacitor, Plastic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, Through Hole Mount, 3012
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK5473J100J01L16.5TR18 provided by its distributors.
Film Capacitor, Polyester, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.047uF, 2810
MMK5473J100J01L16.5TR18, YAGEO / KEMET ELECTRONICS
Film Capacitor
.047UF 100V 5%