Yageo Group MMK5223K250J01L4BULK
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 400ppm/Cel TC, 0.022uF, 2810
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group MMK5223K250J01L4BULK.
IHS
Datasheet1 page2 years ago
Datasheet11 pages21 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-70.42%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-10-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
PanasonicECQ-E2223KF
Cap Film 0.022uF 250V PET 10% (10.3 X 4.4 X 7.5mm) Radial 7.5mm Bulk
PanasonicECQ-E2223KB
Cap Film 0.022uF 250V PET 10% (7.9 X 4.3 X 7.2mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Yageo GroupR82IC2220DQ50K
Film Capacitor, 0.022 uF, 160 V, 250 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
PanasonicECQE2223KF3
Cap Film 0.022uF 250V PET 10% (10.3 X 4.4 X 12.5mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Metallized Polyester Capacitors (MKT), 0.022uF, 250V DC, 2.5mm(W) x 6.5mm(H) x 7.3mm(L)
Yageo GroupRSBIC2220Z300K
Film Capacitor, Polyester, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.022uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions of Yageo Group MMK5223K250J01L4BULK provided by its distributors.
Radial FILM CAPACITOR MMK 160V 22nF 10%
0.022 uF, 250 VDC, 193.8 VDC (100C), -55/+100°C