Yageo Group M3253503E1B101JZMB
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30Ppm/Cel Tc, 0.0001Uf,
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group M3253503E1B101JZMB.
IHS
Datasheet21 pages2 years ago
Upverter
JRH Electronics
Inventory History
3 month trend:
+111%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2017-12-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions of Yageo Group M3253503E1B101JZMB provided by its distributors.
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Pad SMD 0603 (1%FR) 125C Tray
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% SMD 0603 125°C
Avnet Japan
Cap Cer 100Pf 100V C0G/Np0 0603 |Kemet M3253503E1B101JZMB
MLCC 100V 5% C0G TC 0.0001uF SMD 0603