Yageo Group FLLD4160ATHT7
Power Line Filter EMI/RFI 50Hz/60Hz 160A 530VAC Terminal Block Chassis Mount
Obsolete
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group FLLD4160ATHT7.
IHS
Datasheet5 pages2 years ago
Ciiva
TME
Inventory History
3 month trend:
+100%
Supply Chain
Introduction Date2017-05-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-06-01
LTD Date2025-12-01
Descriptions
Descriptions of Yageo Group FLLD4160ATHT7 provided by its distributors.
3-PHASE+N EMC FILTER CHASSIS MOUNT 530/305VAC 160A TERMINAL BLOCK
Power Line Filters 520V 160A BLOCK 3 PHASEFILTER
520VOLTS 160A BLOCK 3 PHASEFIL
Three Phase EMI Filter, 520V, 50-60HzHz
HIGH PERFORMANCE CHASSIS MOUNT T
LINE FILTER 160A CHASSIS MOUNT