Yageo Group EA765KN277M1ALA
Aluminum Organic Polymer Capacitors 10Vol 270uF
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group EA765KN277M1ALA.
JRH Electronics
Datasheet19 pages4 years ago
Inventory History
3 month trend:
+144%
Descriptions
Descriptions of Yageo Group EA765KN277M1ALA provided by its distributors.
270¦ÌF 10V ¡À20% 20m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 180mA@ 120Hz,3.6A@ 100kHz 8.3mm*8.3mm*10mm
CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD