Yageo Group CA064X103K2RACTU
Cap Ceramic Array 0.01uF 200VDC X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125°C Plastic T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group CA064X103K2RACTU.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Ciiva
element14 APAC
Farnell
Newark
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2016-03-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-05-30
Related Parts
Cap Ceramic Array 0.01uF 25V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125C Paper T/R
Cap Ceramic Array 0.01uF 50V X7R 10% 0612 Pad SMD 4 Capacitor 125C Automotive T/R
Cap Ceramic Array 0.01uF 16V X7R 10% 0612 SMD Paper T/R 4 Capacitor