Yageo Group C315C562K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 5600pF X7R 10% LS=2.54mm
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C315C562K1R5TA.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-2.75%
CAD Models
Download Yageo Group C315C562K1R5TA symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
Yageo GroupC320C562K2R5TA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0056uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC322C562K2R5TA