Yageo Group C1206C393M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.039uF X7R 1206 20%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C393M5RACTU.
IHS
Datasheet27 pages2 years ago
Upverter
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2008-01-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
50V 39nF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS