Yageo Group C1206C124K5RAC7025
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.12uF, Surface Mount, 1206
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetC1206C124K5RAC702504K
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C124K5RAC7025.
IHS
Datasheet4 pages1 year ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 0.12uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
KYOCERA AVX12065C124KAT2A
1206 120 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.12uF, Surface Mount, 1206
Cap Ceramic 0.12uF 100V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
KYOCERA AVX1206YC124KAT2A
1206 0.12 uF 16 V ±10% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Chip Capacitor
Ceramic Capacitor, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.12uF, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C1206C124K5RAC7025 provided by its distributors.
1206 SMD Ceramic Chip Capacitors 50volts 0.12uF X7R 10%
1206 ceramic capacitor -/+15ppm/Cel ppm/C 10% 120nF 50V