Yageo Group C0805C153J5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 0.015uF X7R 0805 5%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0805C153J5RACTU.
IHS
Datasheet27 pages2 years ago
Upverter
Newark
Farnell
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-5.92%